М’язево-фасціальний біль (міофасціальний больовий синдром) – це біль, який виникає в скелетних м’язах і фасціях в різних частинах людського тіла

Причини М’язево-фасціального болю 

Основна причина даної хвороби – утворення в м’язовій та сполучній тканинах болючих щільних вузлів і тяжів. В медичній літературі їх називають тригерними точками (ТТ). Виникають тригерні точки в тих м’язах, які постійно або тривалий час знаходяться в статичному напруженні. Така статична робота м’язів шиї, спини та попереку забезпечує нам вертикальне положення (сидячи, стоячи, при ходьбі) і підтримання тіла в побутових і професійних позах. Але наші м’язи, за своєю природою, виявилися до цього не готові. Еволюція створювала їх для бігу, стрибків, перекидів, лазіння  по деревах. Тому вони не здатні адекватно пристосуватися до багатогодинного сидіння за комп’ютером або в транспорті, стояння за верстатом, …. Результат – в м’язах виникають зони перенапруження, змінюється їх структура і вони перетворюються в тригерні точки. До цієї хвороби схильні люди будь-якого віку і статі, якщо в їхньому житті і роботі багато статичних м’язових навантажень. Діти, до речі, хворіють не менше дорослих.

Загрози життю та здоров’ю

1. Сильні болі

Перш за все, м’язово-фасціальні болі бувають настільки гострими і сильними, що можуть паралізувати побутову і професійну діяльність людини на термін від декількох днів до декількох тижнів

2. Біль, при якому не допомагають сильні знеболюючі

Часто м’язово-фасціальні болі не зменшуються навіть при прийомі великих доз сильних знеболюючих і психотропних препаратів. Ці болі вимагають спеціального лікування.

3. Остеохондроз, артроз, сколіоз – результат м’язевої дисфункції. Хворі м’язи не дають правильно рухатися, стояти, сидіти і розподіляти навантаження на хребет і суглоби. Порушується біомеханіка і відбувається передчасний знос хребта і суглобів у вигляді остеохондрозу, артрозу і сколіозу

4. Непотрібні ліки та операції, які не позбавляють від болю

Головна особливість міофасціального болю – розбіжність місця, яке болить з місцем, яке є причиною болю.

Це часто призводить до численних діагностичних помилок. Такі пацієнти отримують непотрібне лікування (непотрібні діагностичні та терапевтичні процедури; непотрібні ліки і навіть непотрібні оперативні втручання).

5.Виснаження нервової системи та ВСД (вегето-судинна дистонія)

Постійний біль і зміни в м’язах є хронічним біологічним стресом, який поступово виснажує нервову систему. Це призводить до депресії, порушення роботи вегетативної нервової системи і синдрому хронічної втоми. Знижується фізична і інтелектуальна працездатність

Що ми вміємо та можемо для вас зробити?

для лікування М’язево-фасціального болю

В першу чергу ми допоможемо виявити причину Вашого болю. А також визначимо: чи має цей біль м’язево-фасціальное походження чи ні.

Провести належне лікування м’язево-фасціального больового синдрому і тригерних точок в нашому центрі, використовуючи визнані в усьому світі методи терапії і власний 25-річний досвід. Або навчимо пацієнта методам самостійного лікування під нашим контролем. Значне поліпшення або повне одужання настає в 90% випадків.

Навчити подальших дій, спрямованим на зміни способу життя, фізичної активності, побутової і професійної діяльності, які допоможуть максимально запобігти повторному повернення до цієї проблеми (рецидив захворювання).

MEDHELPER готовий допомогти Вам!
Якщо у вас залишилися питання, ми з радістю відповімо на них
Записатись

ВАЖЛИВО!

М’язово-фасціальний біль не проходить самостійно. Без спеціального лікування (міофасціальної терапії) він трансформується в хронічний больовий синдром. Таких пацієнтів це призводить до стану обмежених фізичних, соціальних і професійних можливостей.